Bij iedere wedstrijd zijn vrijwilligers onmisbaar, zowel op als naast het veld. Scheidsrechters spelen daarbij een cruciale rol. Om ervoor te zorgen dat onze leden goed voorbereid en met vertrouwen deze taak kunnen uitvoeren, organiseert EBBC ook dit seizoen weer een scheidsrechterscursus.

Dit seizoen bieden we twee verschillende workshops aan, die aansluiten bij zowel beginnende als meer ervaren scheidsrechters. Voor ieder lid van 16 jaar en ouder zonder scheidsrechtersdiploma is deelname verplicht. Het volgen van minimaal één workshop is verplicht; wie zich verder wil verdiepen, is uiteraard welkom om aan beide workshops deel te nemen.

Workshopdata

De workshops worden aangeboden op de volgende momenten:

  • Woensdag 11 februari – Spelregelcursus (20:00–21:30)
  • Woensdag 18 februari – Scheidsrechter mechanics (20:00–21:30)
  • Woensdag 4 maart – Spelregelcursus (20:00–21:30)
  • Woensdag 11 maart – Scheidsrechter mechanics (20:00–21:30)

Inhoud van de workshops

De spelregelcursus is met name interessant voor leden die beginnen met fluiten. Aan de hand van duidelijke uitleg en ondersteunende filmpjes wordt besproken wat je in verschillende spelsituaties kunt of moet fluiten.

De workshop scheidsrechter mechanics is vooral geschikt voor leden die al vaker hebben gefloten. In deze workshop wordt dieper ingegaan op onderwerpen zoals het aangeven van fouten, het innemen van de juiste positie op het veld en het managen van een wedstrijd. Ook wordt aandacht besteed aan de communicatie met coaches en spelers: wanneer communiceer je, en hoe doe je dat effectief?

Alle workshops vinden plaats in de sportkantine.
Wij hopen veel leden enthousiast te hebben gemaakt en kijken ernaar uit jullie één of meerdere keren te mogen verwelkomen!